تفاوت کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری

11 مرداد 1401

تفاوت کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری

تفاوت کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری از موارد مهمی است که برای فهم درست کارکرد تابلوهای برق اهمیت زیادی دارد. کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری هر کدام یک تجهیز مجزا هستند که براساس مشخصات ظاهری و باطنی‌ای که دارا هستند، می‌توانند کارایی‌های متفاوتی را داشته باشند. در ادامه با تفاوت های کلید محافظ جان و فیوزهای مینیاتوری آشنا میشوید پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید. لازم است بدانید این دو در دسته تجهیزات فشارضعیف و فشار متوسط محصولات زیمنس قرار میگیرند.

در نتیجه برای مشخص شدن تفاوت این دو تجهیز برقی کافیست به بررسی و تعریف هر کدام از این موارد به صورت جداگانه بپردازیم. لازم به ذکر است که در گذشته به دلیل عدم وجود کلید محافظ جان صرفاً از فیوز مینیاتوری استفاده می‌شد.

 

تفاوت کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری: فیوز مینیاتوری چیست؟

نام دیگر فیوز مینیاتوری همان کلید مینیاتوری است که وظیفه آن حفاظت از یک مدار در برابر اتصال کوتاه و جریان اضافه بار است. در واقع فیوز‌ها در صورت وقوع هر یک از موارد نامبرده، جریان برق را قطع خواهند کرد.

اصلی‌ترین مکانیسم حفاظتی در منازل مسکونی و ادارات همین فیوز‌های مینیاتوری هستند چرا که در صورت عدم پیشگیری در مقابل اتصال کوتاه و اضافه جریان، احتمال آتش‌سوزی قطعاً افزایش خواهد یافت.

 

 

کلید محافظ جان چیست؟

نام دیگر کلید محافظ جان همان کلید حافظ نشتی جریان است. این تجهیزات میزان جریان سیم‌های رفت و برگشت را مقایسه کرده و در صورت وجود هرگونه عدم تعادل حتی به میزان جزیی، جریان برق را قطع خواهند کرد. این اختلال اغلب در میزان جریان در بخش فاز و نول مشاهده خواهد شد.

کلید محافظ جان در واقع دارای حساسیت بالاتری نسبت به فیوز مینیاتوری بوده و حتی اگر اختلاف یا نشت جریان توسط فیوز شناسایی و جریان برق قطع نشود، کلید محافظ جان به دلیل حساسیت بالاتری که دارد می‌تواند آن میزان اندک را تشخیص داده و جریان برق را قطع کند تا از بروز احتمال آتش‌سوزی جلوگیری کند.

 

برای دریافت کاتالوگ تجهیزات فشار ضعیف و فشار متوسط زیمنس کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته یا با ما تماس بگیرید.

 

برای مطالعه بیشتر به سایت زیمنس مراجعه کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

شما میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید و با واردکردن اطلاعات خود منتظر بمانید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.