تفاوت کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری

توسعه در هر صنعتی موجب رونق تولید  و افزایش بهره وری و در نهایت توسعه در کشور می شود برای این منظور کارخانجات و مراکز تولیدی و رسیدن به اهداف خود می بایست اقدام به نصب و استفاده از بهترین تجهیزات کنند، در میان این تجهیزات برخی از این کالاها و لوازم برای محافظت از […]

کلید محافظ جان

توسعه در هر صنعتی موجب رونق تولید  و افزایش بهره وری و در نهایت توسعه در کشور می شود برای این منظور کارخانجات و مراکز تولیدی و رسیدن به اهداف خود می بایست اقدام به نصب و استفاده از بهترین تجهیزات کنند، در میان این تجهیزات برخی از این کالاها و لوازم برای محافظت از جان افراد وبرخی دیگر برای حفاظت از دستگاه ها می باشد. تمامی این موارد در جهت ایمن سازی و نگهداری درست و به موقع دستگاه ها و تجهیزات می باشد.

تفاوت کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری از موارد مهمی است که برای فهم درست کارکرد تابلوهای برق اهمیت زیادی دارد. کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری هر کدام یک تجهیزات  مجزا هستند که براساس مشخصات ظاهری و باطنی‌ ای که دارا هستند، می‌توانند کارایی‌های متفاوتی را داشته باشند. در ادامه با تفاوت های کلید محافظ جان و فیوزهای مینیاتوری آشنا میشوید پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید. لازم است بدانید این دو در دسته تجهیزات فشارضعیف و فشار متوسط محصولات زیمنس قرار میگیرند.

در نتیجه برای مشخص شدن تفاوت این دو تجهیز برقی کافیست به بررسی و تعریف هر کدام از این موارد به صورت جداگانه بپردازیم. لازم به ذکر است که در گذشته به دلیل عدم وجود کلید محافظ جان صرفاً از فیوز مینیاتوری استفاده می‌شد.

 فیوز مینیاتوری چیست؟

نام دیگر فیوز مینیاتوری همان کلید مینیاتوری است که وظیفه آن حفاظت از یک مدار در برابر اتصال کوتاه و جریان اضافه بار است. در واقع فیوز‌ها در صورت وقوع هر یک از موارد نامبرده، جریان برق را قطع خواهند کرد.

اصلی‌ترین مکانیسم حفاظتی در منازل مسکونی و ادارات همین فیوز‌های مینیاتوری هستند چرا که در صورت عدم پیشگیری در مقابل اتصال کوتاه و اضافه جریان، احتمال آتش‌سوزی قطعاً افزایش خواهد یافت.

کلید محافظ جان چیست؟

نام دیگر کلید محافظ جان همان کلید حافظ نشتی جریان است. این تجهیزات میزان جریان سیم‌های رفت و برگشت را مقایسه کرده و در صورت وجود هرگونه عدم تعادل حتی به میزان جزیی، جریان برق را قطع خواهند کرد. این اختلال اغلب در میزان جریان در بخش فاز و نول مشاهده خواهد شد.

کلید محافظ جان در واقع دارای حساسیت بالاتری نسبت به فیوز مینیاتوری بوده و حتی اگر اختلاف یا نشت جریان توسط فیوز شناسایی و جریان برق قطع نشود، کلید محافظ جان به دلیل حساسیت بالاتری که دارد می‌تواند آن میزان اندک را تشخیص داده و جریان برق را قطع کند تا از بروز احتمال آتش‌سوزی جلوگیری کند.

برای دریافت کاتالوگ تجهیزات فشار ضعیف و فشار متوسط زیمنس کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته یا با ما تماس بگیرید.

تفاوت فیوز مینیاتوری و کلید محافظ جان

همانطور که اشاره شد کلید محافظ جان بر اساس اختلاف جریان ورودی و خروجی مدار نشت جریان را تشخیص داده و در صورت وجود اختلاف در جریان‌های ورودی و خروجی بلافاصله مدار را قطع می‌کند. اما عملکرد فیوز مینیاتوری به دلیل وجود جریان‌های شدید در مدار ایجاد می‌شود. معمولاً فیوز‌های مینیاتوری در برابر نشت‌های خفیف که حد جریان را از حد آستانه تغییر نداده است بی اثر بوده و حفاظتی انجام نمی‌دهد.

قیمت و خرید فیوز مینیاتوری و کلیدهای محافظ جان

کلید‌های محافظ جان و فیوز‌های مینیاتوری معمولاً برای دو دسته اصلی برق تک فاز و سه فاز تولید و استفاده می‌شوند. ظرفیت این تجهیزات و حد آستانه آنها برای فعال شدن و محافظت از مدار متغیر است. تجهیزاتی که توان بالاتر و ظرفیت بالاتری را مدیریت ‌می‌کنند طبیعتاً با محصولات کوچک در قیمت و خرید تفاوت‌های زیادی دارند. برای خرید و تهیه تجهیزات الکتریکی مانند کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری زیمنس ابتدا نیاز‌های خود را مشخص کنید؛ سپس می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های آفلاین و آنلاین مخصوص تجهیزات الکتریکی محصول مورد نظر خود را در ظرفیت و مشخصات مورد انتظار تهیه کنید.

برای دریافت کاتالوگ تجهیزات فشار ضعیف و فشار متوسط زیمنس کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته و با نمایندگی زیمنس تماس بگیرید.