معرفی انواع درایو و سافت استارتر

12 تیر 1401

معرفی انواع درایو و سافت استارتر زیمنس موجود در بازار ایران

درایو و سافت استارتر‌ها برای راه‌اندازی الکتروموتور‌ها به صورت تدریجی استفاده می‌شوند. با استفاده از این تجهیزات و تنظیم آن‌ها، می‌توان جریان راه‌اندازی موتور را محدود کرد. واژه سافت یا نرم به دلیل ملایمت و جلوگیری از تنش‌های الکتریکی و مکانیکی گفته می‌شود. در ادامه با انواع درایو و سافت استارتر زیمنس و دسته بندی و کاربرد آنها آشنا میشویم.

 

سافت استارتر زیمنس (Siemens Soft Starter)

شرکت آلمانی زیمنس دارای بازه گسترده‌ای از محصولات در حوزه سافت استارتر‌ها است که تمامی آن‌ها با توجه به نیاز و کاربری منحصر به فرد، برای نیت‌های متفاوتی طراحی شده‌اند.

سافت استارتر‌های زیمنس به طور کلی در دو دسته اصلی دیجیتال و آنالوگ دسته‌بندی می‌شوند. این سافت استارتر‌ها در سطح فشار ضعیف بسته به مدل‌های مختلف از 220 الی 690 ولت و رنج توانی 5.5 کیلووات تا 1250 کیلو وات طراحی شده‌اند.

انواع سافت استارتر برند زیمنس

  • سافت استارتر زیمنس آنالوگ بدون حفاظت
  • سافت استارتر زیمنس آنالوگ با حفاظت
  • سافت استارتر زیمنس دیجیتال

 


 

همچنین بخوانید : مفهوم نرم در سافت استارتر زیمنس چیست؟

 


 

 

دسته‌بندی سافت استارتر‌های زیمنس

مشتریان اغلب سافت استارتر‌های زیمنس را در دسته‌بندی‌های زیر می‌شناسند:

1.سافت استارتر زیمنس با عملکرد پایه (Basic Performance Soft Starter)

سافت‌های 3RW30 و 3RW40 از جمله سافت استارترهای زیمنس هستند. سافت استارتر 3RW30 قیمت پایین‌ترین مدل سافت استارتر زیمنس است و تا توان 55 کیلووات را ساپورت می‌کند. سایر سافت استارتر‎‌های زیمنس از این دسته را می‌توان سافت 3RW40 تا توان 250 کیلووات و سافت 3RW50 در بازه توانی 1.5 الی 315 کیلو وات نام برد.

2.سافت استارتر زیمنس با عملکرد متوسط با کاربری عمومی (General Performance Soft Starter)

سافت استارتر زیمنس 3RW52 از توان ۵٫۵ الی ۵۶۰ کیلووات در این دسته قرار می‌گیرد.

3.سافت استارتر زیمنس پیشرفته با کارایی بالا (High-Performance Soft Starter)

سافت استارتر زیمنس 3RW55 و 3RW55-F از توان ۵٫۵ الی ۱۲۰۰ کیلووات در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد.

 

درایو‌های زیمنس

درایو‌های زیمنس نوعی از تجهیزات هستند که کاربرد آن‌ها در موتور‌های الکتریکی برای ایجاد یک سیکل مشخص در گردش موتور است. این درایو‌ها حتی توانایی روشن یا خاموش کردن موتور‌ها را دارند.

از جمله پرکاربرد‌ترین نوع درایو‌های زیمنس در بازار ایران می‌توان میکرومستر‌ها و سینامیکس‌ها را نام برد.

· میکرومستر

ماژولار بودن را می‌توان مهم‌ترین ویژگی میکرومستر‌های زیمنس نامید. میکرومستر‌ها از واحدهای مختلف که به صورت مجزا به هم وصل شده، تشکیل شده‌اند که باعث می‌شود بتوان راحت‌تر آن‌ها را عیب‌یابی کرد.

مهم‌ترین و کاربردی‌ترین مدل‌های میکرومستر، سری 420، 430 و 440 هستند که امروزه بسیار پرفروش هستند.

· سینامیکس

محصولات سینامیکس برای کنترل و مدیریت وظایف درایوها در هر زمان و تغییر آن‌ها به سمت تنظیمات ایده‌آل استفاده می‌شوند. از بین مدل‌های مختلف سینامیکس زیمنس، سری V20 و G110 را می‌توان مهم‌ترین و پرکاربرد‌ترین نام برد.

برای دریافت کاتالوگ درایو و سافت استارتر زیمنس کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته یا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

شما میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید و با واردکردن اطلاعات خود منتظر بمانید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.