کاربردهای محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس

9 مرداد 1401

معرفی حیطه کاربردهای محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس

کاربردهای محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس بسیار متنوع است؛ اتوماسیون صنعتی و محصولات زیمنس در این حیطه مزایای منحصر به فردی را برای صنایع فراهم آورده‌اند که یکی از این موارد، افزایش بازدهی در یک سیستم گسترده است. اتوماسیون‌ها به افزایش تولید کمک کرده و شرایط افزایش کارکرد در زمان کم را فراهم می‌آورند.

در ادامه این مقاله با کاربردهای اتوماسیون صنعتی در صنایع مختلف آشنا میشویم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس باعث ایجاد ثبات در فرآیند‌ها و بهبود شرایط شده‌اند. علت کارکرد و اهمیت بالای اتوماسیون‌ها را می‌توان عدم توقف در یک فرآیند و تداوم آن‌ها در انجام یک برنامه مشخص نامید.

کاهش هزینه مخارج نیروی انسانی یکی دیگر از این موارد است که باعث می‌شود با کاهش نیرو، روند کار افزایش یابد و این موضوع شاید بهترین و مهم‌ترین کاربرد محصولات اتوماسیون صنعتی  است.

 

کاربردهای محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس در ربات های صنعتی

کاربردهای محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس در زمینه ربات‌های صنعتی بسیار گسترده است. از آنجایی که بخش‌های صنعتی اغلب شرایط سختی دارند به همین دلیل وجود ربات‌های صنعتی در این حیطه‌ها به جای انسان‌ها، حائز اهمیت است. برخی از بخش‌ها بشدت خطرناک هستند که وجود اتوماسیون صنعتی بسیار حیاتی خواهد بود.

از طرفی ربات‌ها دارای امکان برنامه‌ریزی بوده و به همین دلیل احتمال خطا در آن‌ها بسیار کمتر از یک نیروی انسانی است. به طور کلی وجود این سیستم‌ها در ربات‌های صنعتی باعث افزایش ایمنی، کاهش ضایعات و کاهش در هزینه تولید خواهد شد.

 


همچنین بخوانید : اجزای اتوماسیون صنعتی زیمنس کدامند؟


 

کاربرد در بخش اداری و ارتباطات سازمانی

بیشترین بخش ارتباطی در سیستم‌های اداری، ارتباطات دفتری و نامه نگاری‌های اداری است که در صورت وجود اتوماسیون صنعتی در این حیطه، یک شرایط یکپارچه فراهم شده تا پیگیری و روند تمامی کار‌های درون سازمانی تحت یک بستر انجام گیرد.

اتوماسیون صنعتی در بخش‌های اداری و سازمانی به کاهش کنفرانس‌ها و جلسات توجیهی پرداخته است. چرا که تمامی ارتباطات طبق یک الگوریتم مشخص در بستر یک اتوماسیون انجام می‌شود.

 

کاربردهای اتوماسیون صنعتی زیمنس در سیستم‌های تولید انعطاف‌پذیر(FMS)

سیستم‌های FMS که مخفف عبارت Functional Movement System است نوعی روش برای تولید محصولات است که مزیت استفاده از آن‌ها، بهره‌وری بیشتر کار و کارایی بیشتر ماشین‌آلات، افزایش کیفیت محصولات تولیدی، کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده را می‌توان نام برد.

 


همچنین بخوانید : زمینه های کاری زیرمجموعه اتوماسیون صنعتی 


 

کاربرد در تولید رایانه‌ای(CAM)

Computer Aided Manufacturing یا تولید رایانه‌ای نوعی سیستم اتوماسیون محور است به واسطه آن می‌توان ماشین‌آلات و موارد مشابه برای تولید و هماهنگی قطعات را انجام داد. این سیستم‌ها سریع و پرکاربرد بوده و صرفا توسط کامپیوتر انجام می‌شود.

 

برای دریافت کاتالوگ محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست‌های فنی، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک گذاشته یا با ما تماس بگیرید.

 

 

برای مطالعه بیشتر به سایت زیمنس مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

شما میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید و با واردکردن اطلاعات خود منتظر بمانید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.