رنو بعد از نیم قرن برقی شد

بعد از گذشت پنجاه سال از آغاز تولید خودروی رنو 5 این شرکت یک مدل برقی از این اتوموبیل جذاب و خاطره‌انگیز تولید و به نمایش گذاشته است. به گزارش خبرگزاری‌ها تولید خودروی رنو 5 از سال 1972 شروع و در سال 1996 به پایان رسد و اکنون شرکت رنو در پنجاه سالگی این خودرو، […]

بعد از گذشت پنجاه سال از آغاز تولید خودروی رنو 5 این شرکت یک مدل برقی از این اتوموبیل جذاب و خاطره‌انگیز تولید و به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری‌ها تولید خودروی رنو 5 از سال 1972 شروع و در سال 1996 به پایان رسد و اکنون شرکت رنو در پنجاه سالگی این خودرو، مدل جدید و برقی آن را با عنوان رنو 5 دیامانت تولید و رونمایی کرده است.

تولید رنو 5 دیامانت با همکاری رنو و یک طراح فرانسوی با نام گنالونز است. این طراح در بررسی نشریات معتبر یکی از 100 طراح برتر فرانسه به شمار می‌آید.

مشخصات فنی کمی درباره این خودرو منتشر شده است. اما معلوم است که این خودرو توسط یک موتور الکتریکی حرکت می‌کند که در جلوی این خودرو قرار دارد. جلوی خودرو در مدل‌های بنزینی از گذشته جای موتور بوده است.

دسترسی به خودرو از طریق یک سنسور خارجی تأمین شده و برای جابجایی بین حالت‌های رانندگی رو به جلو، خلاص و رو به عقب از یک اهرم دستی استفاده می‌شود.

سرعت و میزان شارژ باقی‌مانده و سرعت و زمان در سه صفحه دیجیتال جدا از هم نمایش داده می‌شود. برای دسترسی به اطلاعات ناوبری و سرگرمی صفحه نمایشی در این خودرو تعبیه نشده و امکانات مزبور بر روی گوشی هوشمند با پایه اختصاصی که روی داشبورد نصب شده در دسترس است. اعلام شده که تا چند ماه آینده این خودرو وارد بازار خواهد شد.